Formatori ai Casei Corpului Didactic Vaslui în anul şcolar 2021/2022

NR. CRT

NUME ŞI PRENUME SPECIALIZARE INSTITUŢIA DE ÎNVĂŢĂMÂNT
1 Adam Daniela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Constantin Parfene" Vaslui
2 Alexandru Natalia Limba română - limba franceză Liceul Tehnologic Puieşti
3 Andriescu Eduard-Aurelian Geografie I.Ş.J. Vaslui
4 Angheluţă Cătălin Daniel Fizică Colegiul Naţional "Ghe. Roşca Codreanu" Bârlad
5 Angheluţă Ecaterina Fizică Colegiul Naţional "Ghe. Roşca Codreanu" Bârlad
6 Anton Veronica Psihologie-sociologie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
7 Anuşca Doglan Cristian Educaţie fizică şi sport Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
8 Anuşcă-Popa Anca Corina Filologie clasică Şcoala Gimnazială "Mihail Sadoveanu" Vaslui
9 Aprodu Narcis Limba engleză Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
10 Baciu Petronel-Marius Istorie C.C.D. Vaslui
11 Badea Ecaterina-Camelia Limba franceză Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Vaslui
12 Bahman Mihaela-Dumitriţa Limba şi literatura română Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
13 Balan Mariana Geografie Şcoala Gimnazială „Ep. Iacov Antonovici” Bârlad
14 Balan Remu-Doru Matematică I.Ş.J. Vaslui
15 Baltă Valentin Teologie/Informatică Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
16 Banu Aurelia Matematică aplicată Palatul Copiilor Vaslui
17 Bâră Csilla-Iuliana Biologie Lector univ. dr. Universitatea "Al. Ioan Cuza" Iaşi
18 Benchea Oana Roxana Irina Limba şi literatura română Şcoala Gimnazială "Anastasie Panu" Huşi
19 Blănaru Viorela Iulia Informatică Liceul Tehnologic Puieşti
20 Botan Ana Cristiana Limba engleză - limba latină Liceul "Ștefan Procopiu" Vaslui
21 Botezatu Andreea Economie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
22 Brînză Cecilia Profesor pentru învăţământul preşcolar Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 6 Vaslui
23 Bughiuş Gabriela Psihologie C.J.R.A.E. Vaslui
24 Bușcă Elena Discipline economice Liceul Tehnologic „Alexandru Ioan Cuza” Bârlad
25 Călin Adrian-Gheorghe Muzică/Etnografie şi folclor Palatul Copiilor Vaslui
26 Cătănescu Mariana Elisabeta Profesor pentru învăţământul preşcolar I.Ş.J. Vaslui
27 Chiţu Gabriel-Ciprian Muzică Lector univ. dr. Universitatea "George Enescu" Iaşi
28 Ciobotariu Cristin Educaţie muzicală Palatul Copiilor Vaslui
29 Ciobanu-Harhas Liliana Geografie - Limba engjeză Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
30 Ciornei Donighian Constantin Drept Comisar şef de Poliţie - Serviciul Judeţean Anticorupţie Vaslui
31 Ciulei Maria Discipline tehnice/Informatică I.Ş.J. Vaslui
32 Cobzaru Valerica Specialist în prevenirea criminalităţii C.P.E.C.A. Vaslui
33 Cotruţă Robert-Cristian Informatică C.C.D. Vaslui
34 Daisa Rodica Informatică Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
35 Danu Doina Istorie Liceul cu Program Sportiv Vaslui
36 Diaconu Oana- Mariana Contabilitate Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
37 Dima Laura Management financiar contabil Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
38 Doboş Anca Elena Limba şi literatura română Şcoala Gimnazială Nr. 1 Deleni
39 Dodi Florina Mihaela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Anastasie Panu" Huşi
40 Drăghici Tatiana Psihopedagogie specială C.Ş.E.I. "Constantin Pufan" Vaslui
41 Dominte Costică T.C.M./Informatică Liceul Tehnologic „Nicolae Iorga” Negreşti
42 Dumitraşcu Irina Fizică C.C.D. Vaslui
43 Dumitraşcu Leonaş Fizică/Informatică Liceul „Ştefan Procopiu” Vaslui
44 Filimon Oana Profesor logoped C.J.R.A.E. Vaslui
45 Filiuţă Gina Tehnologia construcţiilor de maşini Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
46 Flueraş Gheorghe Matematică/Informatică I.Ş.J. Vaslui
47 Flueraş Mihaela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Vaslui
48 Focşa Constantin Istorie Şcoala „Ştefan cel Mare” Vaslui
49 Focşa Mihaela Iuliana Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Ep. Iacov Antonovici” Bârlad
50 Frenţescu Paulina-Otilia Textile Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
51 Galan Valerica Tricotaje şi confecţii Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
52 Ganea Nela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „George Tutoveanu” Bârlad
53 Garabet Diana-Monica Matematică Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
54 Gavril Maria Profesor pentru învăţământul preşcolar Şcoala Gimnazială "Ionel Miron" Ivăneşti
55 Gherman Florin Informatică Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
56 Gheţeu Cristina Geografie Şcoala Gimnazială "Ştefan cel Mare" Vaslui
57 Ghiur Ioana Limba şi literatura română Şcoala Gimnazială Nr. 1 Vinderei
58 Ginghină Nicoleta Biologie Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
59 Giugaru Beatrice-Henriette Textile/Informatică Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
60 Giuşcă Roxana Psihologie Liceul Teoretic "Mihai Eminescu" Bârlad
61 Gîmbuţă Marius Educaţie fizică şi sport Clubul Copiilor "Spiru Haret" Bârlad
62 Grosu Constantin Învăţător Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Vaslui
63 Guzgan Gabriela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Ep. Iacov Antonovici" Bârlad
64 Hoha Nicoleta Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Anastasie Panu" Huși
65 Horoiţă Jitcă Daniela-Rodica Psihologie Colegiul Naţional "Ghe. Roşca Codreanu" Bârlad
66 Huiban Veronica Mihaela Matematică Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Bârlad
67 Huluţă Aurora Mecanică Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
68 Iacob Manuela Matematică Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
69 Iftemie Tamara-Elena Mecanică/Informatică Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
70 Iftene Adrian Informatică Lector dr. Universitatea "Al. Ioan Cuza" Iaşi
71 Ignat Cătălin Fizică Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
72 Ignat Smărăndiţa Economie/Contabilitate I.Ş.J. Vaslui
73 Iliescu Holiţchi Dan Medic Asistent univ. dr. SC ARCADIA Iaşi
74 Ioan Diana-Mihaela Pedagogia învăţământului primar şi preşcolar Şcoala Gimnazială "Ep. Iacov Antonovici" Bârlad
75 Ionescu Nicolae Istorie Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
76 Iosip Florin Matematică Liceul Pedagogic „Alexandru Vlahuţă” Bârlad
77 Iosip Liza Gabriela Informatică Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
78 Iuroaia Felicia Psihopedagogie Universitatea „Petre Andrei” Iaşi
79 Laic Daniela Psihopedagogie C.J.R.A.E. Vaslui
80 Lefter Daniela Profesor pentru învăţământul preşcolar I.Ş.J. Vaslui
81 Lefter Lucian Valeriu Istorie Consultant artistic - etnograf C.J.C.P.C.T. Vaslui
82 Lepărdă Ionela-Adriana Istorie Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
83 Lisievici Gabriela Istorie Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
84 Luca Daniela Psihologie - pedagogie C.J.R.A.E. Vaslui
85 Luca Mihail Matematică/Informatică Şcoala Gimnazială „Elena Cuza” Vaslui
86 Lungu Mihaela Geografie Şcoala Gimnazială "George Tutoveanu" Bârlad
87 Lupu Zânica-Mimi Informatică Liceul Tehnologic „Alexandru Ioan Cuza” Bârlad
88 Macovei Ioan Comisar şef poliţie I.P.J. Vaslui
89 Mardare Alina Maria Limba şi literatura română Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
90 Marinescu Daniela Psihologie Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bârlad
91 Mihnevici Landiana Geografie/Lb. franceză Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
92 Mîndru Cătălin Emil Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Vaslui
93 Mîţă Alexandru Limba franceză Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
94 Mocanu Monica Teologie ortodoxă I.Ş.J. Vaslui
95 Moraru Alina Emanuela Limba română/Limba franceză Şcoala Gimnazială „Alexandra Nechita” Vaslui
96 Munteanu Anișoara Profesor pentru învăţământul preşcolar Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 9 Bârlad
97 Munteanu Valerica Profesor pentru învăţământul preşcolar Şcoala Gimnazială "Ion Creangă" Huşi
98 Muntenaşu Mariana Educaţie tehnologică/Biologie Şcoala Gimnazială "Vasile Pârvan" Bârlad
99 Muntianu Mariana Ştiinţe juridice/Administrarea afacerilor Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
100 Mustăţea Nicoleta Monica Geografia turismului C.C.D. Vaslui
101 Naidin Isabela Limba franceză - limba italiană Colegiul Naţional "Cuza-Vodă" Huşi
102 Nane Daniela Crizantema Fizică Şcoala Gimnazială „Constantin Parfene” Vaslui
103 Năstase Petronela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Vaslui
104 Neagu Daniela Economist Palatul Copiilor Vaslui
105 Neagu Gheorghe Ştefan Coregrafie - teatru Colegiul Naţional de Artă "Octav Băncilă" Iaşi
106 Nemţanu Dorina Chimie I.Ş.J. Vaslui
107 Nica Doiniţa Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Ştefan cel Mare" Micleşti
108 Nistor Luminiţa Carmen Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Mihai Eminescu" Oşeşti
109 Nistoroschi Mirela Artă textilă Palatul Copiilor Vaslui
110 Niţică Mihaela Geografie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
111 Novac Loredana Psihologie/consiliere şcolară C.J.R.A.E. Vaslui
112 Olariu-Niţu Daniela Lorela Finanţe şi administraţie publică europeană Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
113 Osoianu Elena-Denisa Profesor pentru învăţământul primar Școala Gimnazială „Episcop Iacov Antonovici” Bârlad
114 Palade Agata Profesor pentru învăţământul primar Școala Gimnazială „Stroe S. Belloescui” Bârlad
115 Pamfil Anişoara Pedagogie/psihologie Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
116 Panainte Daniela Matematică Liceul Tehnologic "Ion Mincu" Vaslui
117 Pană Adriana Administraţie publică/ Birotică şi secretariat I.Ş.J. Vaslui
118 Paşca Eugenia-Maria Muzică Prof. univ. Universitatea "George Enescu" Iaşi
119 Paşca Gabriela Matematică Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bârlad
120 Păduraru Loreana Logoped C.J.R.A.E. Vaslui
121 Petrescu Tincuţa Textile Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
122 Plăcintă Gabriela Geografie Şcoala Gimnazială "M. C. Epureanu" Bârlad
123 Pleşu Constantin-Corneliu Educaţie muzicală Școala Gimnazială „Episcop Iacov Antonovici” Bârlad
124 Popa Claudia Laborant/Chimie Colegiul Naţional "Cuza-Vodă" Huşi
125 Popa Cristinel Fizică Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
126 Popa Irina Psihopedagogie specială C.Ş.E.I. Negreşti
127 Popescu Daniela Biologie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
128 Popescu Mariana Informatică/Jocuri logice Clubul Copiilor "Spiru Haret" Bârlad
129 Popescu Zoica Profesor pentru învăţământul preşcolar Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 9 Vaslui
130 Pracsiu Tinca-Daniela Economie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
131 Pruteanu Luminiţa Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Primară Cănţălăreşti - Ştefan cel Mare
132 Puşcă-Balan Ioana-Mihaela Biologie Şcoala Gimnazială „Elena Cuza” Vaslui
133 Radu Camelia Profesor pentru învăţământul preşcolar Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Bârlad
134 Răşcanu Lidia Informatică I.Ş.J. Vaslui
135 Robu Maria Informatică Liceul Tehnologic "Ion Mincu" Vaslui
136 Roman Loredana Psihologie/Asistență socială C.J.R.A.E. Vaslui
137 Romaşcu Gianina-Gioconda Biologie Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
138 Roşu Anca Flavia Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Alexandru Ioan Cuza" Vaslui
139 Rusu Oana-Veronica Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "M. C. Epureanu" Bârlad
140 Sardariu Adriana Lenuţa Psihopedagogie specială Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă Negreşti
141 Săcăleanu Carmen Educaţie fizică şi sport Şcoala Gimnazială "Anastasie Panu" Huşi
142 Săcăleanu Costel Educaţie fizică şi sport Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
143 Săvescu Carmen Anghelina Educaţie fizică şi sport Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
144 Sebeni Alina Maria Matematică/Informatică Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Bârlad
145 Simionică Elena Psihologie Şcoala Gimnazială „Ştefan cel Mare” Vaslui
146 Sîrbu Ana Maria Biologie Colegiul Agricol "Dimitrie Cantemir" Huşi
147 Sîrbu Petronela Matematică/Informatică Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
148 Spiridon Livia Istorie Şcoala Gimnazială "Constantin Parfene" Vaslui
149 Stoide-Radu Rodica Finanţe-contabilitate Colegiul Naţional "Ghe. Roşca Codreanu" Bârlad
150 Stratulat Adina Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „George Tutoveanu” Bârlad
151 Stratulat Daniel Informatică Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bârlad
152 Şolcă Iulia Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „George Tutoveanu” Bârlad
153 Ştefănică Anda-Violeta Pedagogie Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bârlad
154 Tănase Alina Economie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
155 Tăune Pavelina Fizică-chimie Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Vaslui
156 Todeilă Ana Elena Profesor pentru învăţământul preşcolar Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 15 Vaslui
157 Trufia Sorinel Mecanică I.Ş.J. Vaslui
158 Turbatu Balan Dorinela Profesor pentru învăţământul preşcolar Şcoala Gimnazială "Alexandra Nechita" Vaslui
159 Turcu Constantin Istorie Liceul Tehnologic Vladia
160 Ţicău Alexandru-George Profesor pentru învăţământul primar Liceul Tehnologic "Petru Rareş" Bârlad
161 Ursache Manuela Biologie Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
162 Ursachi Iuliana Informatică Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Bârlad
163 Ursanu Gica Fizică C.C.D. Vaslui
164 Ursanu Vasile Educaţie fizică şi sport Liceul „Ştefan Procopiu” Vaslui
165 Ursu Eduard Educaţie fizică şi sport I.Ş.J. Vaslui
166 Vasilescu Marinela Istorie Colegiul Agricol "Dimitrie Cantemir" Huşi
167 Volocariu Doina Limba Franceză Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
168 Vrabie Mihaela Informatică Liceul Tehnologic „Alexandru Ioan Cuza” Bârlad
169 Zota Elena Educaţie muzicală Şcoala Gimnazială "Gheorghe Cioată" Todireşti
170 Zuran Luminiţa-Ludmila Bibliotecar Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni

Procedura de selecţie a formatorilor Casei Corpului Didactic Vaslui în anul şcolar 2021-2022 (click aici)

Contact

    • Stefan cel Mare nr. 37, Vaslui,
      Vaslui, România
    • tel: 0235-317279
      fax: 0335-419048
    • ccdvs@yahoo.com
    • Contact director: tel. 0753998591
      e-mail: dirccdvs@yahoo.com

Contact

  • str. Ștefan cel Mare, nr. 37
    Vaslui, România
  • tel: 0235-317279
    fax: 0335-419048
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Contact director: tel. 0753998591
    e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Misiunea Casei Corpului Didactic

„Misiunea Casei Corpului Didactic este de a promova inovatia si reforma in educatie, asigura cadrul pentru dezvoltarea personala şi profesionala a personalului din învatamantul preuniversitar , in corelatie cu standardele profesionale pentru profesiunea didactica , standardele de calitate si competentele profesionale, precum si in conformitate cu politicile si strategiile nationale in domeniul educatiei...”

Citeste mai departe...

Program CCD VASLUI

 Adresa:
Str. Stefan cel Mare, nr. 37
Vaslui, România
Program:
Luni - Joi: 8.00 - 16.30
Vineri: 8.00 - 14.00
Audiențe director:
Vineri: 10.00-14.00
Scroll to top