Formatori ai Casei Corpului Didactic Vaslui în anul şcolar 2020/2021

NR. CRT

NUME ŞI PRENUME SPECIALIZARE INSTITUŢIA DE ÎNVĂŢĂMÂNT
1 Adam Daniela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Constantin Parfene" Vaslui
2 Alexandru Natalia Limba română - limba franceză Liceul Tehnologic Puieşti
3 Andriescu Eduard-Aurelian Geografie I.Ş.J. Vaslui
4 Angheluţă Cătălin Daniel Fizică Colegiul Naţional "Ghe. Roşca Codreanu" Bârlad
5 Angheluţă Ecaterina Fizică Colegiul Naţional "Ghe. Roşca Codreanu" Bârlad
6 Anton Veronica Psihologie-sociologie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
7 Anuşca Doglan Cristian Educaţie fizică şi sport Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
8 Anuşcă-Popa Anca Corina Filologie clasică Şcoala Gimnazială "Mihail Sadoveanu" Vaslui
9 Aprodu Narcis Limba engleză Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
10 Badea Ecaterina-Camelia Limba franceză Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Vaslui
11 Bahman Mihaela-Dumitriţa Limba şi literatura română I.Ş.J. Vaslui
12 Balan Mariana Geografie Şcoala Gimnazială „Ep. Iacov Antonovici” Bârlad
13 Balan Remu-Doru Matematică I.Ş.J. Vaslui
14 Baltă Valentin Teologie/Informatică Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
15 Banu Aurelia Matematică aplicată Palatul Copiilor Vaslui
16 Bâră Csilla-Iuliana Biologie Lector univ. dr. Universitatea "Al. Ioan Cuza" Iaşi
17 Benchea Oana Roxana Irina Limba şi literatura română Şcoala Gimnazială "Anastasie Panu" Huşi
18 Blănaru Viorela Iulia Informatică Liceul Tehnologic Puieşti
19 Botan Ana Cristiana Limba engleză - limba latină Liceul "Ștefan Procopiu" Vaslui
20 Botezatu Andreea Economie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
21 Brînză Cecilia Profesor pentru învăţământul preşcolar Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 6 Vaslui
22 Bughiuş Gabriela Psihologie C.J.R.A.E. Vaslui
23 Bușcă Elena Discipline economice Liceul Tehnologic „Alexandru Ioan Cuza” Bârlad
24 Călin Adrian-Gheorghe Muzică/Etnografie şi folclor Palatul Copiilor Vaslui
25 Cătănescu Mariana Elisabeta Profesor pentru învăţământul preşcolar I.Ş.J. Vaslui
26 Chiţu Gabriel-Ciprian Muzică Lector univ. dr. Universitatea "George Enescu" Iaşi
27 Ciobotariu Cristin Educaţie muzicală I.Ş.J. Vaslui
28 Ciobanu-Harhas Liliana Geografie - Limba engjeză I.Ş.J. Vaslui
29 Ciornei Donighian Constantin Drept Comisar şef de Poliţie - Serviciul Judeţean Anticorupţie Vaslui
30 Ciulei Maria Discipline tehnice/Informatică I.Ş.J. Vaslui
31 Cobzaru Valerica Specialist în prevenirea criminalităţii C.P.E.C.A. Vaslui
32 Cotruţă Robert-Cristian Informatică C.C.D. Vaslui
33 Daisa Rodica Informatică Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
34 Danu Doina Istorie Liceul cu Program Sportiv Vaslui
35 Diaconu Oana- Mariana Contabilitate Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
36 Dima Laura Management financiar contabil Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
37 Doboş Anca Elena Limba şi literatura română Şcoala Gimnazială Nr. 1 Deleni
38 Dodi Florina Mihaela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Anastasie Panu" Huşi
39 Drăghici Tatiana Psihopedagogie specială C.Ş.E.I. "Constantin Pufan" Vaslui
40 Dominte Costică T.C.M./Informatică Liceul Tehnologic „Nicolae Iorga” Negreşti
41 Dumitraşcu Irina Fizică I.Ş.J. Vaslui
42 Dumitraşcu Leonaş Fizică/Informatică Liceul „Ştefan Procopiu” Vaslui
43 Filimon Oana Profesor logoped C.J.R.A.E. Vaslui
44 Filiuţă Gina Tehnologia construcţiilor de maşini Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
45 Flueraş Gheorghe Matematică/Informatică I.Ş.J. Vaslui
46 Flueraş Mihaela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Vaslui
47 Focşa Constantin Istorie Şcoala „Ştefan cel Mare” Vaslui
48 Focşa Mihaela Iuliana Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Ep. Iacov Antonovici” Bârlad
49 Frenţescu Paulina-Otilia Textile Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
50 Galan Valerica Tricotaje şi confecţii Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
51 Ganea Nela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „George Tutoveanu” Bârlad
52 Garabet Diana-Monica Matematică Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
53 Gavril Maria Profesor pentru învăţământul preşcolar Şcoala Gimnazială "Ionel Miron" Ivăneşti
54 Gherman Florin Informatică Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
55 Gheţeu Cristina Geografie Şcoala Gimnazială "Ştefan cel Mare" Vaslui
56 Ghiur Ioana Limba şi literatura română Şcoala Gimnazială Nr. 1 Vinderei
57 Ginghină Nicoleta Biologie Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
58 Giugaru Beatrice-Henriette Textile/Informatică Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
59 Giuşcă Roxana Psihologie Liceul Teoretic "Mihai Eminescu" Bârlad
60 Gîmbuţă Marius Educaţie fizică şi sport Clubul Copiilor "Spiru Haret" Bârlad
61 Grosu Constantin Învăţător Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Vaslui
62 Guzgan Gabriela Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Ep. Iacov Antonovici" Bârlad
63 Hoha Nicoleta Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Anastasie Panu" Huși
64 Horoiţă Jitcă Daniela-Rodica Psihologie Colegiul Naţional "Ghe. Roşca Codreanu" Bârlad
65 Huiban Veronica Mihaela Matematică Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Bârlad
66 Huluţă Aurora Mecanică Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
67 Iacob Manuela Matematică Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
68 Iftemie Tamara-Elena Mecanică/Informatică Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
69 Iftene Adrian Informatică Lector dr. Universitatea "Al. Ioan Cuza" Iaşi
70 Ignat Cătălin Fizică Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
71 Ignat Smărăndiţa Economie/Contabilitate I.Ş.J. Vaslui
72 Iliescu Holiţchi Dan Medic Asistent univ. dr. SC ARCADIA Iaşi
73 Ioan Diana-Mihaela Pedagogia învăţământului primar şi preşcolar Şcoala Gimnazială "Ep. Iacov Antonovici" Bârlad
74 Ionescu Nicolae Istorie Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
75 Iosip Florin Matematică Liceul Pedagogic „Alexandru Vlahuţă” Bârlad
76 Iosip Liza Gabriela Informatică Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
77 Iuroaia Felicia Psihopedagogie Universitatea „Petre Andrei” Iaşi
78 Laic Daniela Psihopedagogie C.J.R.A.E. Vaslui
79 Lefter Daniela Profesor pentru învăţământul preşcolar I.Ş.J. Vaslui
80 Lefter Lucian Valeriu Istorie Consultant artistic - etnograf C.J.C.P.C.T. Vaslui
81 Lepărdă Ionela-Adriana Istorie Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
82 Lisievici Gabriela Istorie Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
83 Luca Daniela Psihologie - pedagogie C.J.R.A.E. Vaslui
84 Luca Mihail Matematică/Informatică Şcoala Gimnazială „Elena Cuza” Vaslui
85 Lungu Mihaela Geografie Şcoala Gimnazială "George Tutoveanu" Bârlad
86 Lupu Zânica-Mimi Informatică Liceul Tehnologic „Alexandru Ioan Cuza” Bârlad
87 Macovei Ioan Comisar şef poliţie I.P.J. Vaslui
88 Mardare Alina Maria Limba şi literatura română Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
89 Marinescu Daniela Psihologie Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bârlad
90 Mihnevici Landiana Geografie/Lb. franceză I.Ş.J. Vaslui
91 Mîndru Cătălin Emil Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Vaslui
92 Mîţă Alexandru Limba franceză Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
93 Mocanu Monica Teologie ortodoxă I.Ş.J. Vaslui
94 Moraru Alina Emanuela Limba română/Limba franceză Şcoala Gimnazială „Alexandra Nechita” Vaslui
95 Munteanu Anișoara Profesor pentru învăţământul preşcolar Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 9 Bârlad
96 Munteanu Valerica Profesor pentru învăţământul preşcolar Şcoala Gimnazială "Ion Creangă" Huşi
97 Muntenaşu Mariana Educaţie tehnologică/Biologie Şcoala Gimnazială "Vasile Pârvan" Bârlad
98 Muntianu Mariana Ştiinţe juridice/Administrarea afacerilor Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
99 Mustăţea Nicoleta Monica Geografia turismului I.Ş.J. Vaslui
100 Naidin Isabela Limba franceză - limba italiană Colegiul Naţional "Cuza-Vodă" Huşi
101 Nane Daniela Crizantema Fizică Şcoala Gimnazială „Constantin Parfene” Vaslui
102 Năstase Petronela Profesor pentru învăţământul primar I.Ş.J. Vaslui
103 Neagu Daniela Economist Palatul Copiilor Vaslui
104 Neagu Gheorghe Ştefan Coregrafie - teatru Colegiul Naţional de Artă "Octav Băncilă" Iaşi
105 Nemţanu Dorina Chimie I.Ş.J. Vaslui
106 Nica Doiniţa Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Ştefan cel Mare" Micleşti
107 Nistor Luminiţa Carmen Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Mihai Eminescu" Oşeşti
108 Nistoroschi Mirela Artă textilă Palatul Copiilor Vaslui
109 Niţică Mihaela Geografie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
110 Novac Loredana Psihologie/consiliere şcolară C.J.R.A.E. Vaslui
111 Olariu-Niţu Daniela Lorela Finanţe şi administraţie publică europeană Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni
112 Osoianu Elena-Denisa Profesor pentru învăţământul primar Școala Gimnazială „Episcop Iacov Antonovici” Bârlad
113 Palade Agata Profesor pentru învăţământul primar Școala Gimnazială „Stroe S. Belloescui” Bârlad
114 Pamfil Anişoara Pedagogie/psihologie Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
115 Panainte Daniela Matematică Liceul Tehnologic "Ion Mincu" Vaslui
116 Pană Adriana Administraţie publică/ Birotică şi secretariat I.Ş.J. Vaslui
117 Paşca Eugenia-Maria Muzică Prof. univ. Universitatea "George Enescu" Iaşi
118 Paşca Gabriela Matematică Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bârlad
119 Păduraru Loreana Logoped C.J.R.A.E. Vaslui
120 Petrescu Tincuţa Textile Liceul Tehnologic Special „Sf. Ecaterina” Huşi
121 Plăcintă Gabriela Geografie Şcoala Gimnazială "M. C. Epureanu" Bârlad
122 Pleşu Constantin-Corneliu Educaţie muzicală Școala Gimnazială „Episcop Iacov Antonovici” Bârlad
123 Popa Claudia Laborant/Chimie Colegiul Naţional "Cuza-Vodă" Huşi
124 Popa Cristinel Fizică Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
125 Popa Irina Psihopedagogie specială C.Ş.E.I. Negreşti
126 Popescu Daniela Biologie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
127 Popescu Mariana Informatică/Jocuri logice Clubul Copiilor "Spiru Haret" Bârlad
128 Popescu Zoica Profesor pentru învăţământul preşcolar I.Ş.J. Vaslui
129 Pracsiu Tinca-Daniela Economie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
130 Pruteanu Luminiţa Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Primară Cănţălăreşti - Ştefan cel Mare
131 Puşcă-Balan Ioana-Mihaela Biologie Şcoala Gimnazială „Elena Cuza” Vaslui
132 Radu Camelia Profesor pentru învăţământul preşcolar Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Bârlad
133 Răşcanu Lidia Informatică I.Ş.J. Vaslui
134 Robu Maria Informatică Liceul Tehnologic "Ion Mincu" Vaslui
135 Roman Loredana Psihologie/Asistență socială I.Ş.J. Vaslui
136 Romaşcu Gianina-Gioconda Biologie Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
137 Roşu Anca Flavia Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială "Alexandru Ioan Cuza" Vaslui
138 Rusu Oana-Veronica Profesor pentru învăţământul primar I.Ş.J. Vaslui
139 Sardariu Adriana Lenuţa Psihopedagogie specială Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă Negreşti
140 Săcăleanu Carmen Educaţie fizică şi sport Şcoala Gimnazială "Anastasie Panu" Huşi
141 Săcăleanu Costel Educaţie fizică şi sport Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
142 Săvescu Carmen Anghelina Educaţie fizică şi sport Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
143 Sebeni Alina Maria Matematică/Informatică Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Bârlad
144 Simionică Elena Psihologie Şcoala Gimnazială „Ştefan cel Mare” Vaslui
145 Sîrbu Ana Maria Biologie Colegiul Agricol "Dimitrie Cantemir" Huşi
146 Sîrbu Petronela Matematică/Informatică Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
147 Spiridon Livia Istorie Şcoala Gimnazială "Constantin Parfene" Vaslui
148 Stoide-Radu Rodica Finanţe-contabilitate C.C.D. Vaslui
149 Stratulat Adina Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „George Tutoveanu” Bârlad
150 Stratulat Daniel Informatică Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bârlad
151 Şolcă Iulia Profesor pentru învăţământul primar Şcoala Gimnazială „George Tutoveanu” Bârlad
152 Ştefănică Anda-Violeta Pedagogie Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bârlad
153 Tănase Alina Economie Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
154 Tăune Pavelina Fizică-chimie Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Vaslui
155 Todeilă Ana Elena Profesor pentru învăţământul preşcolar Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 15 Vaslui
156 Trufia Sorinel Mecanică I.Ş.J. Vaslui
157 Turbatu Balan Dorinela Profesor pentru învăţământul preşcolar Şcoala Gimnazială "Alexandra Nechita" Vaslui
158 Turcu Constantin Istorie Liceul Tehnologic Vladia
159 Ţicău Alexandru-George Profesor pentru învăţământul primar Liceul Tehnologic "Petru Rareş" Bârlad
160 Ursache Manuela Biologie Colegiul Naţional „Cuza-Vodă” Huşi
161 Ursachi Iuliana Informatică Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Bârlad
162 Ursanu Gica Fizică C.C.D. Vaslui
163 Ursanu Vasile Educaţie fizică şi sport Liceul „Ştefan Procopiu” Vaslui
164 Ursu Eduard Educaţie fizică şi sport I.Ş.J. Vaslui
165 Vasilescu Marinela Istorie Colegiul Agricol "Dimitrie Cantemir" Huşi
166 Volocariu Doina Limba Franceză Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui
167 Vrabie Mihaela Informatică Liceul Tehnologic „Alexandru Ioan Cuza” Bârlad
168 Zota Elena Educaţie muzicală Şcoala Gimnazială "Gheorghe Cioată" Todireşti
169 Zuran Luminiţa-Ludmila Bibliotecar Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni

Procedura de selecţie a formatorilor Casei Corpului Didactic Vaslui în anul şcolar 2020-2021 (click aici)

Contact

    • Stefan cel Mare nr. 37, Vaslui,
      Vaslui, România
    • tel: 0235-317279
      fax: 0335-419048
    • ccdvs@yahoo.com
    • Contact director: tel. 0753998591
      e-mail: dirccdvs@yahoo.com

Contact

  • str. Ștefan cel Mare, nr. 37
    Vaslui, România
  • tel: 0235-317279
    fax: 0335-419048
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Contact director: tel. 0753998591
    e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Misiunea Casei Corpului Didactic

„Misiunea Casei Corpului Didactic este de a promova inovatia si reforma in educatie, asigura cadrul pentru dezvoltarea personala şi profesionala a personalului din învatamantul preuniversitar , in corelatie cu standardele profesionale pentru profesiunea didactica , standardele de calitate si competentele profesionale, precum si in conformitate cu politicile si strategiile nationale in domeniul educatiei...”

Citeste mai departe...

Program CCD VASLUI

 Adresa:
Str. Stefan cel Mare, nr. 37
Vaslui, România
Program:
Luni - Joi: 8.00 - 16.30
Vineri: 8.00 - 14.00
Audiențe director:
Vineri: 10.00-14.00
Scroll to top